مواد اولیه نسوز

انواع مواد اولیه نسوز شامل مواد اولیه پایه منیزیتی، پایه آلومینایی، پایه سیلیسی و گرافیت فلیک در آنالیزها و سایزهای مختلف بنا به درخواست مشتری، توسط این شرکت قابل تامین می باشد.

نسوز های پایه منیزیتی

انواع مواد اولیه نسوز پایه منیزیتی که توسط این شرکت و در سایزها و آنالیزهای مورد نیاز مشتری قابل تامین می باشد به شرح زیر است:
CALCINED MAGNESIA, DEAD BURNED MAGNESITE, FUSED MAGNESITE/FUSED MAGNESITE WITH LARGE CRYSTAL,
FUSED MGO-CHROME SPINEL, HIGHER FE-CAO SAND, OLIVINE SAND
منبع تامین این نوع مواد اولیه نسوز از کشور چین می باشد.

نسوزهای پایه آلومینایی

انواع مواد اولیه نسوز پایه آلومینایی قابل تامین توسط این شرکت به شرح زیر می باشد.
CALCINED BAUXITE, BROWN FUSED ALUMINA, FUSED DENSE CORUNDUM, WHITE FUSED ALUMINA, TABULAR ALUMINA, CHROME CORUNDUM, MULLITE, FLINT CLAY /KAOLIN, HIGHER ALUMINA CEMENT, MAGNESIA-ALUMINA SPINEL, ALUMINA-FE SPINEL, ACTIVE ALFA-ALUMINA MICROR POWDER/CALCINED ALUMINA, ALUMINA BUBBLE
این مواد در سایزها و آنالیزهای مختلف بنا به سفارش مشتری قابل تامین می باشد.

سایر مواد اولیه نسوز

سایر مواد اولیه نسوز شامل نسوزهای پایه سیلسی و گرافیت ورقه ای (Flake Graphites) نیز بنا به درواست مشتری در سایزها و آنالیزهای مختلف قابل تامین است.
SILICON CARBIDE(BLACK), SILICON CARBIDE BALL, FUSED SILICA, 
FLAKE GRAPHITES

01.

استراتژی

استراتژی ما بر پایه صداقت و کسب اعتبار بوده و تمام سعی خود را جهت برآورده نمودن نیازهای مشتری بر همین اساس می نماییم.

02.

کیفیت

در راستای استراتژی شرکت، کیفیت کالاهای تامین شده توسط این شرکت در تناسب با نیاز مشتریان و در جهت جلب رضایت کامل ایشان می باشد.

03.

قیمت گذاری

قیمت محصولات بر اساس کیفیت مد نظر در حداقل ممکن تعیین می گرددو صرفا جهت برنده شده در یک استعلام، کیفیت را فدای قیمت نمی کنیم.

خواص آلومینا

از آلومینا می توان در ساخت نسوزهای شکل دار و بی شکل استفاده کرد. انواع مختلفی از نسوزها بر پایه ی آلومینا تولید می شوند برای نمونه برخی از آنها را نام می بریم: آجرهای آلومینایی، کامپوزیت های آلومینایی، دیرگدازهای آلومینا-مولایت، دیرگدازهای آلومینا-اسپینل، دیرگدازهای آلومینا- گرافیت در کنار آلومینا می توان فازهای دیگری مانند مولایت و اسپنیل را داشته باشیم. در واقع آلومینا مقاومت به خوردگی خوبی دارد اما در برابر مذاب و سرباره به سرعت خورده می شود از این رو برای افزایش مقاومت به خوردگی آن از مواد کربنی استفاده می شود. مواد کربنی مانند کک، قیر و گرانیت به صورت کامپوزیت با آلومینا استفاده می شوند. نسوزهای آلومینا-گرانیت به خاطر پدید آمدن خاصیت عدم تر شوندگی خواص مقاومتی در برابر خوردگی خوبی دارند. آلومینا شک پذیری خوبی ندارد درواقع شک پذیری آن در حد متوسط است. برای افزایش مقاومت در برابر شک حرارتی می توانیم از فازهای دیگر (به شکل کامپوزیت) در آلومینا استفاده کنیم. مثلاً افزودن مولایت به آلومینا باعث بهبود خواص شوک پذیری آن می شود. برای بهبود خاصیت مقاومتی آلومینا در برابر شک پذیری ماده مکانیزم داریم. یکی آنکه ماده ای به آلومنیا اضافه کنیم که ضریب انبساط آن از ضریب انبساط حرارتی آلومینا پایین تر باشد در نتیجه کامپوزیت حاصل ضریب انبساط حرارتی پایین تر و در نتیجه مقاومت در برابر شک حرارتی بهتری داشته باشد. مکانیزم دیگر این است که ماده ای به آلومینا اضافه کنیم که رسانایی گرمایی کامپوزیت حاصله از رسانایی گرمایی آلومینا بیشتر باشد. در نتیجه این مسئله باعث بهبود مقاومت به شک پذیری می شود. مثلاً افزودن کربن باعث افزایش رسانایی گرمایی کامپوزیت آلومینا- گرافیت می شود. البته تولید کامپوزیت های آلومینا-گرافیت نیز مشکلات خاص خود رادارد. زیرا پخت آن ها باید در اتمسفر خنثی انجام شود. و ازاین رو هزینه ی تولید بالا می رود. ضمناً این بدنه ها نیازمند بایندرهای خاصی دارند که بتوانند اتصالی مناسب میان آلومینا و کربن برقرار کند. از این رو قیمت این گونه کامپوزیت ها بالا است و برای همین مسأله در کاربردهای ویژه از آنها استفاده می شود. مثلاً از کامپوزیت های گرانیت-آلومینا در ساخت دریچه های کشویی پاتیل ها استفاده می شود.

خواص منیزیت

منیزیت کانی‌ای است که نقش اصلی را در صنایع دیرگداز و نسوز دارد. فرآورده‌های منیزیتی، به طور عمده شامل دیرگدازها می‌باشند که در بخش صنایع دیرگداز به فراوانی استفاده می‌شود. بخش دیگری از این فرآورده ها، در مصارف کشاورزی، داروسازی، شیمی و ... به‌کار برده می‌شود. امروزه فولادسازی مدرن و درحال توسعه، نیاز به افزایش تولید دیرگداز‌های منیزیتی با کیفیت بالا دارد.
بيش از 85% منيزيت دنيا در صورت ديرگداز استفاده مي شوند(بيش از 90% توليد معادن نسوز از ترکيبات منيزيتي و آلوميني تشکيل شده است) مانند آجر در کوره هاي مبدل استفاده مي شود. از پريکلاز به دليل نقطه ذوب بالا براي تهيه و ساخت انواع محصولات ديرگداز قليايي استفاده مي شود. مواد مرکب منيزيم عمدتاً اکسيد منيزيم به صورت مواد ديرگداز در ديواره هاي کوره ها براي توليد آهن و فلز و در فلزات غير آهني براي توليد شيشه و سيمان استفاده مي شود.
منیزیت کاملا تکلیس شده، شامل بلور‌های پریکلاز در یک زمینه‌ی بلورین دانه ریز می‌باشد و نقطه‌ی ذوب آن، 2800 درجه سانتی‌گراد و وزن مخصوص آن 6/3 گرم بر سانتی‌مترمکعب است. برای افزایش مقاومت گرمایی و پایداری فرآورده‌های منیزیتی، 5 تا 12 درصد آلومین افزوده می‌شود که این عمل منجر به تشکیل یک فاز اسپنیلی از MgO می‌گردد.
ذخیره و تولید جهانی منیزیت:
ذخایر قطعی منیزیت دنیا، 5/2 و ذخایر پایه‌ای آن 4/3 میلیارد تن می‌باشد. تولید سالانه منیزیت در سطح دنیا در حدود 20 میلیون تن است که از این مقدار، بیشترین سهم مربوط به کشورهای تازه استقلال یافته‌ی شوروی، چین، کره شمالی، چک و اسلواکی بوده است. کشورهای اصلی تولیدکننده استرالیا، یونان، ترکیه، اسپانیا، برزیل، یوگوسلاوی، هند و کانادا هستند.

در صورت تمایل، می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال فرمایید.

همکاران ما در اسرع وقت درخواست شما را پیگیری کرده و با شما تماس خواهند گرفت.

پاسکو - پژواک اندیشه سبز)

 شرکت پژواک اندیشه سبز، پذیرای درخواستهای مشتریان بوده و تمام تلاش خود را در جلب رضایت ایشان به کار می بندد.

آدرس

 یزد - بلوار منتظر قائم- بن بست ششم - شرکت پژواک اندیشه سبز

 36289028 (035)

info@pascotrading.ir

36226066 (035)

شنبه - چهارشنبه: 8:00 - 16:00  پنجشنبه: 8:00 - 12:00