فرو آلیاژها

این شرکت قادر به تامین انواع فروآلیاژها بنا به سفارش مشتریان می باشد. لیست عمده فروآلیاژهای مصرفی و مشخصات فنی آنها در زیر قابل مشاهده است. با این وجود در صورت نیاز مشتری به ماده ای خاص، این شرکت تمام تلاش خود را در تامین نیاز مربوطه به کار خواهد بست.

فرو سیلیکو منگنز

فرو سیلیکو منگنز در گرید های مختلفی قابل تامین می باشد. عمده فروسیلیکو منگنز تامینی توسط این شرکت در گرید های 14-60 و 65-15 می باشد. اما بنا به سفارش مشتری امکان تامین سایر گریدها نیز وجود دارد.

فرو مولیبدن

فرو مولیبدن یکی از فروآلیاژهایی است که با کیفیت بسیار عالی در کشور در حال تولید است و به سایر کشورها نیز صادر می گردد. به همین دلیل این فروآلیاژ صرفا از تولید کنندگان داخلی تامین می گردد.

فرو سیلیسیوم

به دلیل وجود تولید کنندگان داخلی با محصولات با کیفیت، تامین این ماده توسط این شرکت عمدتا از این تولید کنندگان می باشد. با این وجو د در صورت نیاز مشتری، امکان تامین فروسیلیس از خارج از کشور نیز وجود دارد.

فرو تیتانیوم

فرو تیتانیوم از جمله فرو آلیاژهایی است که هر چند در داخل کشور قابل تولید می باشد، اما به دلیل عدم توجیه اقتصادی تاکنون عمدتا به صورت وارداتی تامین گردیده است. این فرو آلیاژ به صورت سفارشی تامین گردد.

فرو منگنز پر، متوسط و کم کربن

فرو منگنز در سه گرید کلی کم کربن، متوسط کربن و پرکربن بوده، که بنا به نیاز مشتریان می تواند در آنالیزها و سایزهای مختلف تامین گردد. اما در صورت نیاز، گریدهای عمومی مانند فرومنگنز پرکربن 75% از موجودی انبارهای داخلی قابل تامین است.

نیکل و فرو نیکل

نیکل عمدتا به صورت خالص ( با خلوص بالای 99%) مورد استفاده قرار می گیرد و تامین آن در انبارهای داخلی نیز امکانپذیر است. اما فرو نیکل با توجه به موارد استفاده کمتر، عمدتا به صورت سفارشی از خارج از کشور تامین می گردد.

فرو کروم پر کربن و کم کربن

این نوع فروآلیاژ در گرید پرکربن هم از تولید کنندگان داخلی و هم خارجی قابل تامین می باشد. سایز گرید پرکربن داخلی در محدوده 100-10 میلیمتر می باشد. گرید کم کربن نیز صرفا به صورت وارداتی از منابع خارجی می باشد.

سایر فروآلیاژها

سایر فرو آلیاژها نظیر فرو وانادیوم - انواع فرو آلیاژهای نیتروژندار - فرو سیلیکو منیزیوم - فرو فسفر - پیریت - فرو تنگستن - فرو بر - فرو نیوبیوم و ... نیز به صورت سفارشی توسط این شرکت قابل تامین میباشد.

01.

استراتژی

استراتژی ما بر پایه صداقت و کسب اعتبار بوده و تمام سعی خود را جهت برآورده نمودن نیازهای مشتری بر همین اساس می نماییم.

02.

کیفیت

در راستای استراتژی شرکت، کیفیت کالاهای تامین شده توسط این شرکت در تناسب با نیاز مشتریان و در جهت جلب رضایت کامل ایشان می باشد.

03.

قیمت گذاری

قیمت محصولات بر اساس کیفیت مد نظر در حداقل ممکن تعیین می گرددو صرفا جهت برنده شده در یک استعلام، کیفیت را فدای قیمت نمی کنیم.

خواص منگنز

یک اکسیژن زداست.این عنصر با گوگرد ترکیب شده و تشکیل سولفید منگنز می دهد.بر همین اساس اثرات نامطلوب اکسید آهن را از بین می برد.وجود این عنصر در فولادهای خوش تراش بسیار مهم است.زیرا خط قرمز شکنندگی را کاهش می دهد.منگنز سرعت خنک شدن بخرانی را نیز به شدت کم می کند به همین دلیل سختی پذیری و نقطه تسلیم و استحکام نهایی را افزایش می دهد.با اضافه نمودن منگنز تاثیرات مطلوبی در قابلیتهای آهنگری و جوشکاری فولاد بوجود می آید و بطور قابل ملاحظه ای عمق سختی فولادها را بیشتر می کند.اگر سطح این نوع فولادها در معرض تنشهای ضربه ای قرار گیرد به مقدار بسیار زیادی کارسخت حواهد شد در حالیکه مغز فولاد چقرمگی اولیه خود را حفظ میکند لذا این گروه از فولادها تحت تاثیر نیروهای ضربه ای(کارسختی) مقاومت سایشی مطلوبی از خود نشان می دهند.با افزایش منگنز ضریب انبساط حرارتی افزایش یافته در حالیکه هدایت الکتریکی کاهش می یابد. منگنز باعث افزایش خاصیت فنری می شود.


خواص سیلیسیوم

سیلیسیم یکی از عمده ترین دی اکسید کننده ها برای فولاد به شمار می رود. این عنصر حباب های اکسیژن را از فلز مذاب خارج می کند. سیلیسیم عنصری است که در اغلب موارد در تولید فولادهای کشته و نیمه آرام (semi killed) به کار می رود و در شرایط عادی، مقدار آن در ترکیب فولاد کمتر از 0/40 درصد است. چنانچه به منظور اکسید زدایی افزوده شود، معمولا مقدار این عنصر در فولادهای نورد شده بسیار کم و در حدود 0/20 درصد خواهد بود. اما برای فولاد ریخته گری 0/35 تا 1/00 درصد متداول است.
سیلیسیم استحکام و سختی را نیز افزایش می دهد، اما در حدی پایین تر از منگنز. همچنین به دلیل کاهش چقرمگی فولاد ممکن است موجب ایجاد ترک شود.

خواص کروم

وجود عنصر فوق باعث سختی پذیری فولاد در هوا و روغن می باشد. کرم با کاهش سرعت خنک سازی بحرانی, به وسیله شکل دادن ساختار مارتنزیتی, قابلیت سخت کاری را افزایش می دهد.بنابراین سبب بهبود حساسیتهای سخت کاری و بازپخت می شود.اما در هر صورت چقرمگی کاهش می یابد.و از انعطاف پذیری یا شکل پذیری فولاد به مقدار کمی کاسته می گردد با افزایش کرم در فولادهای ساده کرم دارجوش پذیری کاهش می یابد.با اضافه نمودن هر واحد 1% کرم به عنوان یک عنصر کاربید سازاستحکام کششی فولاد به میزان 100_80نیوتن بر میلیمتر مربع افزایش می یابد.با افزایش کرم مقاومت در برابر پوسته شدن فولادها نیز بهبود می یابد.به طور تقریب حداقل 13% کرم مورد نیاز است تا مقاومت خوردگی فولادها نیز بهبود یابد. این عنصر موجب محدودیت دامنه فاز گاما می شود و باالعکس دامنه فاز فریتی را افزایش می دهد.همچنین باعث پایداری آستنیت در فولادهای آستنیتی کرم-منگنزیا کرم-نیکل شده و سبب کاهش هدایت الکتریکی و حرارتی می شود و انبساط حرارتی را نیز کاهش می دهد.با افزایش همزمان میزان کربن و کرم تا میزان 3% پایداری مغناطیسی و شدت نیروهای پسماند زدا افزایش می یابد.

خواص مولیبدن

این عنصر به طور معمول با عناصر دیگر آلیاژ می شود.در فولاد کرم-نیکل دار و فولاد منگنز دار سبب ریز دانه سازی می شود.و باعث بهبود قابلین جوشکاری می شود و نقطه تسلیم و استحکام نهایی را بالا می برد. با ازدیاد درصد مولیبدن جوش پذیری کاهش می یابد.و سازنده مسلم فاز کاربید است و در فولادهای تند بر خواص برشکاری را بهبود می بخشد.مقاومت خوردگی را بالا می برد.

در صورت تمایل، می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال فرمایید.

همکاران ما در اسرع وقت درخواست شما را پیگیری کرده و با شما تماس خواهند گرفت.

پاسکو - پژواک اندیشه سبز)

 شرکت پژواک اندیشه سبز، پذیرای درخواستهای مشتریان بوده و تمام تلاش خود را در جلب رضایت ایشان به کار می بندد.

آدرس

 یزد - بلوار منتظر قائم- بن بست ششم - شرکت پژواک اندیشه سبز

 36289028 (035)

info@pascotrading.ir

36226066 (035)

شنبه - چهارشنبه: 8:00 - 16:00  پنجشنبه: 8:00 - 12:00