بلاگ

نمونه برداری فروآلیاژها (بخش چهارم-نمونه برداری اندازه)

مقدمه: این مقاله بر اساس استاندارد ایزو 4551 نوشته شده است که برای نمونه‌برداري، آماده سازي نمونه و آناليز دانه‌بندي كليه محموله‌ها يا بهرهاي تمامي فروآلياژهاي با اندازه دانه بزرگتر از 40 ميكرون کاربرد دارد.

نمونه برداری فروآلیاژها (بخش سوم-فروآلیاژهای گروه دو)

مقدمه:

فروآلیاژهای گروه دو شامل فروتيتانيم ، فروموليبدن ، فروتنگستن، فرونيوبيوم و فرو واناديوم می باشند که مطابق با استاندارد ISO4552-2 نمونه برداری انجام می گیرد.

شرایط عمومی نمونه گیری در بخش اول این مقاله تحت عنوان قوانین عمومی آمده است که توصیه می گردد قبل از مطالعه ادامه مقاله حتما بخش مربوطه مطالعه گردد.

نمونه برداری فرو آلیاژها (بخش دوم - فروآلياژهاي گروه يك)

مقدمه:

فروآلیاژهای گروه یک شامل فروكروم ، فروسيليكوكروم ، فروسيليس ، فروسيليكو منگنز و فرو منگنز می باشند که مطابق با استاندارد ISO4552-1 نمونه برداری انجام می گیرد.

شرایط عمومی نمونه گیری در بخش اول این مقاله تحت عنوان قوانین عمومی آمده است که توصیه می گردد قبل از مطالعه ادامه مقاله حتما بخش مربوطه مطالعه گردد.

نمونه برداری فرو آلیاژها (بخش اول - قوانین عمومی)
مقدمه
آنالیز فروآلیاژ خریداری شده در مواردی مورد اختلاف تامین کنندگان و مصرف کنندگان بوده است. این اختلاف عمدتا به دلیل روشهای مختلف تعیین آنالیز توسط تامین کننده و مصرف کننده می باشد که می تواند از روش نمونه برداری یا روش انجام تست آنالیز باشد. اما در صورتی که تست آنالیز مطابق با استانداردهای بین المللی صورت گیرد این اختلاف در روشها و استانداردهای جهانی در حد قابل توجهی نخواهد بود. اما عامل دیگر روش نمونه برداری است، که تاثیر بسزایی در تعیین آنالیز نهایی محموله خواهد داشت. خوشبختانه برای نمونه برداری فروآلیاژها استانداردهای جهانی موجود است که در این مقاله سعی شده است تا این استانداردها با توجه به امکانات ساده موجود و به صورت کاربردی خلاصه و در دسترس همکاران فعال در حوزه فولاد و ریخته گری قرار گیرد. در این مقالات جهت ساده سازی از مطرح کردن مباحث ریاضی اجتناب شده و سعی شده است تا صرفا بر اساس جداول موجود نسبت به محاسبه خطا استفاده شود.

آهن قراضه يا scrap ، به توليدات معيوب ، مصالح كهنه و ضایعات چدني وفولادي غيرقابل مصرف اطلاق مي شود.

قراضه‌ها اصلي‌ترين منبع فلزي جهت شارژ در كوره های ذوب و فولاد سازی هستند. معمولا نياز است  بر روي اكثر قراضه‌هايي كه در كوره‌هاي الكتريكي بكار برده مي‌شوند عمليات آماده سازی انجام شود.

قراضه ها را از نقطه نظر کیفی و فیزیکی و همچنین بر اساس عملیات آماده سازی انجام شده به دسته های مختلفی تقسیم بندی می کنند.

shutterstock 9833917

درباره ما

شرکت پژواک اندیشه سبز با نام اختصاری پاسکو شرکتی بازرگانی است که در زمینه های زیر فعالیت می نماید:
- تامین مواد اولیه صنایع فولادسازی و ریخته گری شامل فروآلیاژها، کربن افزاها و سایر افزودنیهای مذاب
- تامین انواع مواد اولیه نسوز شامل نسوزهای پایه منیزیتی، پایه آلومینایی، پایه سیلیسی و گرافیت فلیک
- صادرت محصولات داخلی اعم از قطعات ریختگی، مقاطع فولادی، فروآلیاژها و ...
- خدمات مشاوره ای بازرگانی و فنی مهندسی

پاسکو - پژواک اندیشه سبز)

 شرکت پژواک اندیشه سبز، پذیرای درخواستهای مشتریان بوده و تمام تلاش خود را در جلب رضایت ایشان به کار می بندد.

آدرس

 یزد - بلوار منتظر قائم- بن بست ششم - شرکت پژواک اندیشه سبز

 36289028 (035)

info@pascotrading.ir

36226066 (035)

شنبه - چهارشنبه: 8:00 - 16:00  پنجشنبه: 8:00 - 12:00